תפריט
תפריט

ניהול מוניטין באינטרנט – 5 טיפים להעלמת תוצאות שליליות

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
ניהול מוניטין באינטרנט

כאשר לקוח מחפש בעל עסק, הוא אוטומטית יסתכל מה חושבים אליו אחרים. כיום זה הרבה יותר קל לחפש מידע על עסקים או חברות, בטח כאשר ניתן למצוא את כל המידע ברשת האינטרנט. אך ניהול מוניטין באינטרנט זוהי משימה קשה, בטח כאשר לא תמיד תוכלו לרצות את כל הלקוחות. יש לקוחות שיהיו מרוצים מהשירות, אך תמיד יהיו גם כאלה שלא יצאו הכי מרוצים שיש. אתם בתור בעלי עסק צריכים לדאוג לכך שהלקוחות יהיו מרוצים, אך עדיין תצטרכו לשמור על הפעילות העסקית הנכונה.

אז כיצד תוכלו להעלים את התוצאות השליליות מהרשת? מדובר על תוצאות שליליות שהן כמו כתם שחור מבחינתכם. התוצאות השליליות הללו יכולות להרחיק לא מעט לקוחות מהעסק שלכם. לקוחות שהתרשמו מאוד ממה שיש לכם להציע, אך בפועל בגלל תגובה אחת שלילית העדיפו לבחור באיש מקצוע אחר. אנו ננסה להסביר לכם כיצד תוכלו להפוך את המוניטין העסקי שלכם באינטרנט להרבה יותר חיובי. כזה שכל אחד שיראה אותו, לא יוכל שלא להתרשם ממנו.

תבקשו להוריד את התוצאה השלילית

כבר מעכשיו נוכל להגיד לכם כי הסיכוי שזה יקרה הוא סיכוי מאוד נמוך, אבל מה כבר יש לכם להפסיד? ניהול מוניטין באינטרנט בצורה נכונה מחייב אתכם ברוב המקרים להשאיר את האגו בצד. ברגע שתבקשו להוריד את התוצאה השלילית, תוכלו אולי לקבל תשובה חיובית ובכך להסיר את המכשול. גם אם התשובה תהיה שלילית, תוכלו לדעת כי לפחות ניסיתם את האפשרות הזאת. כעת אתם יכולים להביא את עצמכם למצב שבו תתרכזו בפעולות אחרות שיכולות לסייע. 

תפתחו פרופילים ברשתות החברתיות

בכדי שתוכלו לשפר את המוניטין של העסק שלכם, אתם תהיו מוכרחים להשיג המלצות חיוביות. הדרך הקלה ביותר שתוכלו לעשות זאת היא על ידי פתיחת פרופילים ברשתות החברתיות. כך תוכלו לתת לכל הלקוחות שלכם את הבמה לספר עד כמה אתם מנוסים ועד כמה אתם טובים במה שאתם עושים. כך תוכלו לבצע כמו שצריך ניהול מוניטין באינטרנט, שגם יביא איתו ביחד תוצאות טובות. חשבו על פרסום בגוגל לטובת העסק והגדלת המוניטין החיובי.

תעלו סרטונים שלכם ליוטיוב

זה אולי נשמע לכם מעט מוזר, אך בפועל באמצעות סרטוני יוטיוב תוכלו ליצור חיבור אישי עם כל לקוח. ברגע שהלקוחות יראו אתכם וישמעו מה יש לכם להגיד, הם אוטומטית ירגישו שיש להם על מי לסמוך. הסרטונים הללו יכולים לגבור בקלות יחסית על כל ביקורת שלילית, וזה לא משנה באיזה צורה היא מגיעה.

תאפשרו לזמן להשפיע ולעשות את שלו

זוהי אומנם חייבת להיות האפשרות האחרונה בסל האפשרויות, אך בפועל היא יכולה גם לספק את הסחורה. ניהול מוניטין באינטרנט זוהי משימה שיכולה להצריך מכם לא מעט מאמץ. אך בפועל אם תיתנו לזמן לעשות את שלו, הוא פשוט יעלים את כל אותן ביקורות שליליות. זה לא משנה אם הן מגיעות ברשתות החברתיות או באתרי אינטרנט שונים. ברגע שיעבור מספיק זמן, אותן ביקורות פשוט לא יהיו ממש רלוונטיות.

תעבדו עם חברה המספקת ניהול מוניטין באינטרנט

במקרה שבו מדובר על יותר מביקורת שלילית אחת, ובמקרה שבו אתם מרגישים כי מדובר על סיפור מורכב לא יהיה מנוס מלהזמין חברה מקצועית כגון משרד פרסום מנוסה המתמחה בתחום. ישנן חברות שהעיסוק המרכזי שלהן הוא שיפור המוניטין באינטרנט לעסקים וחברות. מדובר על חברה שנוקטת בכל מיני גישות בכדי לשפר את המוניטין, ובו בזמן להעלים בצורה הדרגתית אך עקבית את כל הכתמים השחורים שיכולים להיות ברשת. לא מדובר על משימה קלה, אך עם חברה מקצועית זה לגמרי אפשרי.

זה משתנה בהתאם למצב בשטח, ובהתאם לכמות הביקורות השליליות הפזורות ברחבי הרשת. ככל שתהיה יותר עבודה, כך באופן טבעי היא פשוט תיקח הרבה יותר זמן. ברגע שתהיה פחות עבודה, יהיה ניתן לבצע אותה בצורה מאוד מהירה. כך שאפשר להגיד כי כל מקרה נשקל לגופו, אך העבודה עצמה חייבת להתבצע בחוכמה.

כיום אפשר להגיד בפה מלא כי האינטרנט הוא מקור הפרנסה העיקרי של לא מעט חברות ועסקים. לכן חשוב מאוד לשמור על מוניטין חיובי שיסייע ללקוחות חדשים להגיע לעסק. לקוחות חדשים מושפעים לא מפעם מביקורות שונות, ומוניטין יכול להביא אתכם למצב שבו תעבדו יותר או תעבדו פחות. קחו את זה לתשומת הלב שלכם.

גם אם מדובר על הרבה מאוד ביקורות שליליות, חשוב שתבינו כי ניהול מוניטין באינטרנט הוא אפשרי בהחלט. לא מדובר על משימה שהיא אבודה מראש, ועם החברה הנכונה תוכלו להביא את עצמכם להצלחה מסחררת. פתאום תוכלו לראות כי כל הביקורות השליליות נעלמות, דבר שיביא לנהירה של לא מעט לקוחות שירצו לקבל מכם שירות.

קחו בחשבון כי הזמן שאתם ממתינים בכל מה שקשור לניהול של המוניטין העסקי באינטרנט פועל לרעתכם. כל זמן שבו הביקורות השליליות נשארות בעינן, הוא זמן שבו אתם מאבדים לקוחות פוטנציאלים. חשוב להעלים את הביקורות השליליות ואת התוצאות הרעות במהרה, בכדי שזה לא יפגע בצורה משמעותית בעסק שלכם. העסק שלכם יכול להיפגע קשות כתוצאה מאותן תוצאות שליליות.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
מאמרים נוספים

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

דברו איתנו

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות השאר פרטים עכשיו או התקשרו: 5240*