תפריט
תפריט

קידום אתרים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
בשנים האחרונות עלתה קרנו של תחום קידום האתרים, כלומר ביצוע הפעולות הנדרשות על מנת להעלות את הדירוג של אתר כלשהו במנועי החיפוש ובראשם גוגל. מדובר בנושא העשוי להיות בעל השפעה משמעותית על פעילותו של אתר לטווח ארוך, הן בפן הכמותי והן בפן האיכותי, כלומר בזכות קידום אתרים אורגני, נבון ויעיל, כל אתר יכול ליהנות מהגדלת תנועת הגולשים והעלאת הסיכוי שיבצעו פעולה כלשהי באתר.

הפן הכמותי: הגדלת תנועת גולשים לאתר

כאשר גולשים מקלידים דבר מה בגוגל, הם בעצם מחפשים מידע ומצפים למצוא אותו ברשימת התוצאות. הואיל ובשוק התחרותי של ימינו כמעט לכל מחרוזת חיפוש יש מספר רב של תוצאות, גוגל מציג בפני הגולשים רשימה של עשר תוצאות בכל עמוד – אלא שרוב הגולשים מסתפקים בעמוד הראשון או השני. על כן השאיפה של כל בעל אתר היא להתברג גבוה ככל האפשר, ורצוי בין עשר התוצאות הראשונות.
אחת מן הפעולות הכלולות בקידום אתרים היא השקעה בתוכן רלוונטי ואיכותי, שהוא זה שאמור להוות את המענה לשאילתא של הגולש. פעולות נוספות של קידום אתרים הן מחקר מילות מפתח, בניית פרופיל קישורים חיצוניים ופנימיים, עיצוב ידידותי למשתמש ועוד. אתר שפעולות אלה בוצעו בו באופן נכון יתפס בעיני גוגל כבעל ערך רב יותר לגולשים, מה שיגרום לו להציג אותו במקומות גבוהים יותר בתוצאות החיפוש.
המסקנה: ככל שפעולות קידום האתר טובות יותר, כך יגיעו יותר גולשים אל האתר.

הפן האיכותי: שיפור שיעור ההמרה

המרה היא כינוי למצב שבו גולש הגיע לאתר וביצע בו פעולה הנחשבת לרצויה על ידי בעל האתר: הצטרף לרשימת תפוצה, רכש מוצר, הביע עניין במוצר או בשירות באמצעות השארת פרטים וכדומה. שיעור ההמרה הוא היחס בין מספר הגולשים המגיעים לאתר לבין אלה מתוכם שביצעו את הפעולה הזו: אם שיעור ההמרה נמוך, משמעות הדבר היא שגולשים מגיעים לאתר ויוצאים כלעומת שבאו, מה שכמובן אינו רצוי.
שיפור שיעור ההמרה הוא אחת המטרות של קידום אתר. על מנת לבצע זאת, ניתן לנתח מאפיינים שונים של האתר ולהגיע בעזרתם לתובנות ומסקנות שיישומן עשוי לשפר את שיעור ההמרה: לדוגמה, למנוע מן הגולש הסחות דעת שיפריעו לו להשלים את הפעולה הרצויה, לשפר את התוכן השיווקי שבאתר, להפוך את טפסי השארת הפרטים לידידותיים יותר ועוד.
המסקנה: ככל שפעולות קידום האתר טובות יותר, כך יותר גולשים המגיעים אל האתר יבצעו בו את הפעולה הרצויה.
מחפש חברה מצוינת לבניית אתרים? כנס>>> בניית אתרים
שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
מאמרים נוספים

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות

דברו איתנו

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות השאר פרטים עכשיו או התקשרו: 077-9972792