מיתוג עסקי | עיצוב לוגו | משרד מיתוג | ג'נסיס - בלוג

Bitcoin - למתג את הכסף מחדש

בואו ונבחן תרגיל שיווקי מבריק במיוחד מבית היוצר של סאטושי נקאמוטו, ממציא ה-Bitcoin.

אבל קודם, מעט רקע על המטבע הווירטואלי שמככב בכותרות זו תקופה לא קצרה כמו עיצוב לוגו מוצלח של חברה חדשה.

ה-Bitcoin הוא מטבע שאינו קיים מבחינה פיזית. הוא מכונה "מטבע ווירטואלי" משום שהוא לא מייצג מצבורי זהב המגבים אותו כלכלית, או עוצמה של מדינה העומדת מאחוריו. הוא מייצג דבר אחד בלבד: את הנכונות של הקהילה לעשות בו שימוש. ערכו עולה ויורד ככל שמשתמשים בו יותר, או פחות

מאז המצאתו ב-2009, שערו של המטבע נע ונד בין סנטים בודדים, לבין שיא של 1,200$ למטבע

עד כה (פברואר 2014), אף ממשלה לא קיבלה את המטבע כהילך חוקי, אך מאז 2011 קיימים ברחבי העולם מאות עסקים המכבדים את המטבע הווירטואלי בסוגי עסקאות שונים. בין אם באינטרנט ובין אם פרונטלית - עסקים מוכנים לקבל מכם תשלום במטבע שאינו מתיישב עם שום מודל כלכלי מוכר. ומדוע?

ובכן, ההברקה המיתוגית של Bitcoin מתחילה בשם הממציא: סאטושי נקאמוטו זהו, ככל הנראה, שם בדוי המייצג קבוצה של אנשים ולא אדם כל שהוא. אך נשים זאת בצד רגע ולשם הפשטות, נתייחס לסאטושי כאל אדם בודד.

סאטושי חשב על רעיון מרתק - להוכיח שניתן ליצור ערך כלכלי מתוך הסכמה חברתית נטו. והוא החליט לעשות זאת בעזרת מיתוג. אז הוא יצר תוכנית פעולה הכוללת, איך לא, חשיפה הולכת וגוברת של המותג שלו ולצידה הנעה חזקה מאוד לפעולה. הוא ביצע זאת על ידי יצירת מערכת של הסכמים (המגובה באמצעות טכנולוגיה) אשר יצרו תנודות רבות וחסרות תקדים בהיקפן בשערו של המטבע שהמציא, ובכך הבטיח שהמטבע יופיע חדשות לבקרים בכותרות העיתונים והאתרים המרכזיים - ושאר אמצעי התקשורת השונים. כן, גם מפה לאוזן.

וההנעה לפעולה? כאן ההברקה כבר מתעלה לרמה של גאונות! משום שהיום המטבע יכול להיות שווה 12$ ומחר 100$, לכל אחד יכולה להיות ההזדמנות לרכוש אותו במחיר נמוך ולהרוויח. אההוהכמות הסופית מוגבלת מראש ולעולם לא תגדל (אז כמובן שהמסר הוא שכדאי לכם למהר). 

מאפיינים ייחודיים אלו הגבירו את הנכונות של הקהילה לרכוש את המטבע, לשלם באמצעותו ולהגביר את השימוש בו לאורך הזמן - מה שהעלה את ערכו.

וסאטושי? הוא עשה מה שכל איש פרסום ושיווק טוב צריך לעשות. ב-2010, כמו קוסם, הוא פשוט נעלם.

מאז לא נראו עקבותיו והמטבע - רק הלך וצבר תאוצה


מדהים לחשוב איזה כוח יכול להיות למיתוג עסקי חכם.

צור קשר
לפגישת ייעוץ ללא התחייבות
השאר פרטים עכשיו>>>
 
03-5361513 ניתן ליצור קשר
גם בטלפון